Etkinlik Bildir

Eskişehir Gecce'ye Hoşgeldiniz

Püf Noktası web tasarım reklam organizasyon bünyesinde bulunana eskisehirgecce.com ekibimiz tarafından yenilenmektedir. Eskişehir’ in 8 yıllık gece portalı yenilenen yüzü, dinamik yapısı ile şehrin gece hayatına renk katmak için hazırlanıyor.

Paylaş


Sosyal Medya'da eskisehirgecce

Facebook Twitter Rss Rss

Facebook ile Bağlan

eskisehirgecce.com' a hemen facebook hesabınla giriş yap. Etkinlikleri kaçırma. Arkadaşlarınla paylaş.

Facebook ile Bağlan

E-Posta Hesabınla Oturum Aç

E-Posta adresinle kayıt ol

E-posta hesabın ile 2 dakikada ücretsiz üye ol

Adı Soyadı

Şifre

E-Mail

E-Mail(tekrar)

Kapat
Facebook ile Bağlan
Fotoğrafçı
Kim Hangi Etkinlikte? Yardımcı
Eskişehir Yardımcı
Sevgili Genç Arkadaşım,

Eskişehir’e hoş geldin.

Buraya isteyerek geldiğinden şüphem yok. Belki okumaya gelmeden önce, görmek için defalarca gelmişsindir Eskişehir’e. Ama daha önce gelmemişsen bile, Eskişehir hakkında çok şeyler duymuşsundur.

Eskişehir seni hayal kırıklığına uğratmayacak. Türkiye’nin en yaşanabilir şehirlerinden birine geldin. İstatistikler öyle söylüyor. Burada yaşadığın süre içinde, istatistiklerin söylemediği şeyleri de göreceksin. Eskişehir bir öğrenci cennetidir. Çünkü Eskişehirliler öğrenci olarak Eskişehir’e gelenleri, kendi çocukları gibi sever, bağırlarına basarlar. Seni de öyle sevecekler. Yabancılık çekmeyeceksin bu şehirde.

Sana değer katacak üniversiteler kurduk. Üniversite eğitiminin sadece kampuslarda, dersliklerde gerçekleşmediğini bildiğimiz için, senin yetişmene, geleceğin dünyasında hak edeceğin yeri almana yardım edecek modern bir Avrupa şehri de oluşturduk.

Bu şehirde sevinçli günlerin olacağı gibi, üzüntülü günlerinde olacak. Yıllar geçince göreceksin ki, bu şehirde geçirdiğin en üzüntülü günler bile, unutmak istemeyeceğin tatlı birer hatıra olacak. Çünkü hepimiz, bütün Eskişehirliler, senin üzüntülerini paylaşmak, hafifletmek için yanında olacağız.

Eskişehir’in üniversitelerinden birinde okuma hakkı kazandığına göre, seni yetiştirenlerin gurur kaynağı olmalısın. Unutma ki, bütün bir ülkenin gurur kaynağısın. Akranlarından birçoğunun hayal edip de elde edemediği bir fırsatı bu şehirde kazanma başarısı elde etmişsin. Bunun ve okuduğun şehrin kıymetini bil.

Sana değer katsın, yetişmene katkıda bulunsun diye, çok emek harcanarak gerçekleştirilen Eskişehir’e de senin değer katacağından hiç şüphemiz yok.Başarılarının devamı dileğiyle, bütün Eskişehirliler, bütün hemşerilerim adına, sana tekrar hoş geldin diyorum.


Yılmaz Büyükerşen
Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı